Titulní obrázek

Nový Seat Toledo obohatil český trh

26.listopad 2012

Nový Seat Toledo konečně obohatil i český automobilový trh. Poznáme jej hlavně podle loga, které dominuje na přídi vozu. Novinku si můžeme koupit za skvělou cenu, již od 292 900 korun.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Na první pohled jsou oba vozy Toledo a Rapid k nerozeznání podboné. Rozdíly ale odhalí jiné logo na kapotě. Jedno nese okřídlený šíp mladoboleslavské automobilky, druhý znak španělského Seatu. Na českém trhu se tak od teď prodávají souběžně podobné modely Rapid a Toledo. Španělský vůz je ale o něco dražší než Rapid. Seat Toledo se základním motorem 1.2 MPI a výkonem 55 kW startuje na částce 292 900 korun. Škoda Rapid se stejnou motorizací přijde na 289 900 korun.

Nový vůz je k dispozici ve třech stupních výbavy. Vstupní model Basis nabízí protiblokovací systém ABS, stabilizační systém ESP, brzdový asistent EBA, airbag řidiče a spolujezdce, boční a hlavové airbagy vpředu, úchyty ISOFIX a Top Tether pro dětské sedačky. Nechybí světla pro denní svícení. V základu jsou však jen ocelová kola velikosti 15 palců. Pro běžnou jízdu to není problém.