Titulní obrázek

Seat Leon Cup Racer

16.květen 2013

Automobilka Seat pracuje na konceptu Leon Cup Racer. Model se ukáže na tuningovém srazu ve Wörthersee. Španělský výrobce s ním má však větší plány.

I Seat přiveze do Wörthersee svou vytuněnost, ale zatímco Volkswagen nasadí klasicky trochu oplastovaný Golf GTI, Audi okřídlené a odiodované TT a Škoda dorazí s Rapidem Sport, španělská automobilka to myslí přeci jen trochu vážně a představí koncept okruhového auta, které se má velmi brzy dostat na závodní trať. Dokonce už je možné si ho i objednat.

Seat Leon Cup Racer se už tedy do produkční verze moc měnit nebude a očekávejte podobně dramatický vzhled (auto je o 40 cm širší než sériovka). Pod kapotou pracuje přeplňovaný čtyřválec 2,0 l o výkonu 330 koní a točivém momentu 350 Nm, který svou sílu posílá na přední kola. A je hned několik způsobů, jak.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Buď můžete mít verzi s šestistupňovou převodovkou DSG, která má elektronicky řízený diferenciál (ta stojí bez daně 70 000 eur, tedy asi 1 1750 000 korun), nebo si můžete pořídit verzi pro vytrvalostní závody se sekvenční převodovkou a mechanickým samosvorem, která vás přijde na 95 000 eur (čili asi  2 375 000 korun).

No, konečně se tedy ve Wörthersee ukáže i auto, které má skutečně nějaký potenciál a není to jen oplastovaný nesmysl. Seat také tvrdí, že není problém předělat tento Leon Cup podle pravidel WTCC a nasadit přeplňovanou šestnáctistovku.