Titulní obrázek

SEAT Leon III

25.červenec 2012

U třetí generace Seat Leon si budeme moci vybrat ze tří karosářských variant. Prozatím se nám představil pětidveřový hatchback. Nyní ho bude následovat třídveřová verze a dokonce i kombi. Nový model Seat Leon bude laděn velice sportovně.

Design vozu je dokonce připodobňován ke kupé. Příď má být nižší a širší, díky čemuž bude auto působit agresivnějším dojmem. Podoba vozu má z velké části vycházet ze starého konceptu IBE, představeným před dvěma lety. Celkově se tedy zdá, že vzhled třídveřového Leonu bude mít mnoho společného s Volkswagenem Scirocco nebo Opelem Astra GTC.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Třídveřová verze se od té pětidveřové bude také lišit zkráceným rozvorem, čímž se odlišnost obou vozů ještě více zvýrazní. Kombi má i přes svou praktičnost a funkcionalitu nabízet sportovní vzhled. Jako referenční bod, jak by Leon kombi měl vypadat, bylo vzato BMW řady 3 Touring. Zatím není jasné, jak budou tyto karosářské varianty označeny.

S ohledem na menší Ibizu by nicméně bylo logické, kdyby se třídveřová verze prodávala jako Leon SC (Sport Coupé) a kombi jako Leon ST (Sport Tourer). Ve vzdálenější budoucnosti by mohl dorazit i crossover vycházející z loňské studie IBX. Kompaktní MPV by si pak mělo ponechat název Altea.