Titulní obrázek

Seat Leon SC

9.březen 2013

Autosalon v Ženevě se automobilka Seat rozhodla obohatit o novinku Leon SC. Na první pohled nás určitě upoutá design vozu. A na co se můžeme ještě těšit?

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Třídveřový Seat Leon SC doplnil svého praktičtějšího pětidveřového brášku a je zatím posledním autem na modulární platformě MQB koncernu Volkswagen. Designově vypadá vůz velmi dobře.

Technický základ k dobrému svezení rozhodně Seat Leon SC má a právě třeba díky kratšímu rozvoru oproti pětidveřovému modelu by mohl být obratnější a dynamičtější. Třeba verze Leon FR bude určitě zajímavá, i když ten snížený podvozek na našich silnicích dostane zabrat.

Pod kapotou pracují modernizované odlehčené motory TSI a TDI, které už známe z ostatních koncernových modelů. Zajímavý je dvoulitrový diesel o výkonu 184 koní, který bude mít i Octavia RS TDI, a rovněž přeplňovaná čtrnáctistovka či osmnáctistovka (ta má 180 koní).

Ještě stojí za připomenutí to, že Seat Leon je první auto ve své třídě, které může mít kompletní LED diodové světlomety vpředu, tedy nejen světla pro denní svícení, ale i potkávací a dálková. Bohužel, automobilky jsou skoupé na slovo, víc tedy zatím nevíme.