Titulní obrázek

Volkswagen začne konkurovat i levným značkám Dacia a Lada

22.leden 2013

Německý koncern Volkswagen chce zaplnit mezeru ve svém sortimentu - levná auta ve stylu automobilek Dacia nebo Lada. Značky Škoda a Seat díky svým cenám vypadávají ze hry hned. VW bude muset zavést novou značku.

Už nějakou dobu se spekuluje o zavedení nové levnější značky Volkswagenu, která by konkurovala vozům Dacia nebo Lada. Od Němců to je pochopitelný krok, jelikož za rok 2012 činily prodeje aut pod čtvrt milionu korun na globálním podílu 13%, což rozhodně není málo. Na čínském trhu tvoří segment levných aut třetinu, na indickém dokonce téměř polovinu prodejů.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Mohlo by se zdát, že Volkswagen vlastní mnoho značek a klidně by tak mohl použít nějakou stávající, ale žádná se příliš nenabízí. Škoda i Seat za poslední roky trochu povyrostly z rolí levných značek, alespoň do té míry, že by z nich nebylo vhodné udělat ultralevnou divizi. Volkswagen tak bude zavádět novou značku. Jako možné se také jeví využití jména Tantus, které je spojováno s čínskými elektromobily.

Jako základ by měla posloužit platforma PQ se starší technikou, především atmosférickými motory o objemech 1,2 až 1,6 litru bez přímého vstřikování, ale upravenými tak, aby splňovaly přísnější předpisy.